Skrevet av Dag Løset 29. mars 2009
Oppdatert av Dag Løset 19. mai 2010

Trædal Hotell og Turistsenter har vært drevet i familien Trædal siden 1947. Dagens vertskap Astrid & Jostein ønsker deg hjertelig velkommen.

Hos oss på Trædalsbakken finner du:

Rom, leiligheter, hytter og caravanplasser

30 hotellrom med dusj / bad, sovealkove og minikjøkken 24m2

8 leiligheter med dusj / bad, soverom og stue/kjøkken 35m2

24 hybelrom med dusj / bad, TV og felles oppholdsrom 10m2

15 campinghytter (varierende standard) for sommerbruk

Alle boenheter innehar gratis trådløst nettverk.

 

Vårt Kjøkken serverer en to retters middag hver dag. Den serveres fra kl.17.00 – 20.00. Søndager fra kl.15.00 – 18.00. Skulle Deres bedrift eller du ha behov utover våre vanlig serveringstider kan vi gjøre avtaler som passer.

Catering,, vi leverer alt av varme og kalde retter etter dine ønsker og behov .

 

Selskapslokaler, vi kan ta i mot selskap på opp til 70 personer. Våre selskapsmenyer er basert på kortreist og lokal mat. Vi har alle rettigheter.

 

Rypeaften er vår unike spesialitet på menyen. Vi har i samarbeid med Seterlandet i Sunndal utviklet menyer med råvarer fra fjell og seter. Vår selskapsmeny inneholder ellers tradisjonell selskapsmat, servert i historiske og  landlige omgivelser.

 

Møterommet Lady Louise  er vårt unike lokale for kurs eller konferanse. Rommet er i andre etasjen på gammelhuset. Det innehar alt av moderne AV– utstyr.  Møterommet med tilhørende mindre grupperom har kapasitet til ca 20 personer.

 

Vikseterplassen i Torbudalen (830 m.o.h.) i Sunndal kommune  er en opplevelsescamp med gapahuker og grillhytte. Vi arrangerer dags og overnattingsturer med matservering og . Vi kan også tilby turer rundt Aursjøvegen med guide.

 

Fiskekort, vi selger kort for elva Driva, Litldalselva og  til de fleste fjellvann i området.

 

Opplevelser, sammen med selskapet Contrast Adventure kan vi tilby forskjellige turer og aktiviteter med utgangspunkt i Sunndalsnaturen og Nordmøre.

Vi ønsker deg hjertelig velkommen til et opphold på Trædalsbakken.

Hilsen Astrid & Jostein (Vertskap)

 

 

Tilbake...


Været i dag!
5. september 2010

For andre året på rad ønsker Trædal Hotell og Turistsenter velkommen til Oktoberfestival med mye god mat og drikke!

31. juli går startskuddet for Aursjørittet 2010. Profesjonelle og mosjonister skal sykle i naturskjønne omgivelser opp Eikesdalen via Aursjøen og ned til Litldalen på Sunndalsøra, en distanse på 72 km. Trædal Hotell og Turistsenter har i den anledning tilbud på overnatting og bespisning for våre gjester

RSS Feed